recenzje książek

Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefretitii Agnieszki Stelmaszyk.

15 sierpnia 2020

Przygoda! Odkrycie! Zagdaka!
Zaczęło się zapełnienie niewinnie- od artykułu w gazecie : w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już łatwo. Każdy, kto chodź trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu, I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni stają się świadkami szaleńczego wyścigu.
Kto pozna legendę Neferetiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca?
Kim jest tajemnicza Cressida Finch?
No i najważniejsze- kto pierwszy dotrze do klejnotu?
Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż przesypujący się piasek w klepsydrze…

Pierwszy tom z cyklu Kroniki Archeo Agnieszki Stelmaszyk opowiadający o starożytnym świecie.  Piątka przyjaciół rusza tropem tajemnicy klejnotu Neferetiti napotykając na miejscową bandę złodziei trudniących się handlem zabytkami. Przyjaciele odnajdą drogę do  Zaginionej  Świątyni, zostaną porwani przez egipskiego przewodnika, który tak jak oni szukają starożytnego klejnotu.

Z pomocą przyjdzie im  Panna Ofelia, która ruszy przez pustynne piaski niczym Robert Kubica wprawiając  wszystkich w osłupienie, uratuje poszukiwaczy skarbów z poważnych tarapatów. Łamiąc powszechnie panujący stereotyp o tym, że blondynki  są mało inteligentne. Z pewnością nie należy do nich Panna Łyczko, która nie da się zwieść arabskiemu handlarzowi zabytków i nie nabierze się na jego podstęp.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.empik.com/ (dostęp 04.08.2020)

 

Przyjaciele dalej będą się zastanawiać, gdzie znajduje się klejnot Neferetiti? Czy  jest to tylko legenda?   Po raz kolejny okaże się, że najciemniej jest pod latarnią.  Chcecie się dowiedzieć? Sięgnijcie po pierwszą cześć Kronik Archeo Agnieszki Stelmaszyk.

Gratka dla tych, którzy interesują się starożytnością. Dużo zagadek, legend i nawiązań do starożytnego świata. Od nazwy hotelu, w którym zatrzymali się przyjaciele razem ze swoimi rodzicami, przez imię kota Cressidy Finch. Do tego słowniczek wyjaśniający trudniejsze pojęcia. „Pan Samochodzik” przeniesiony w starożytność. Historia połączona z przygodą. ;):).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.