inspracje

Czasami mniej znaczy więcej. Wybrać to, co podpowiada serce.

18 grudnia 2023

Przeglądając propozycje w Internecie, które miały mi pomóc w jak najlepszym przeżyciu adwentu, wybrałam kilka ciekawych i wartościowych. Jednak szybko zauważyłam, że chociaż są one bardzo dobre i potrzebne. To zamiast pomóc mi w wyciszeniu i zatrzymaniu się powodują coś przeciwnego- więcej czasu zaczęłam spędzać w Internecie. A z pewnością nie tego chciałam. Co zrobiłam? Pozwoliłam zobaczyć, co jest w tych propozycjach najbardziej moje, kawałkiem mojego świata? Może odpowiedzią na to za czym tęsknię? Z tych bardzo ciekawych poszukiwań wniosek mam jeden: idź za tym, co podpowiada Ci serce.

Dlaczego to właśnie tam jest odpowiedź na to, czego potrzebuje ? Ale potrzebuje naprawdę? Bo to w sercu , i do serca człowieka mówi Bóg w czasie modlitwy. Zawsze przed jej rozpoczęciem proszę Ducha Świętego o to, aby pomógł mi stanąć w szczególnej obecności Pana Jezusa. Bo tym właśnie dla mnie jest modlitwa- Jego szczególną obecność przy mnie. Jednak do tego, żeby usłyszeć ten szept, do czego zaprasza mnie w danej chwili Jezus potrzeba ciszy. A o nią wbrew pozorom wcale nie jest łatwo. I nie chodzi mi tutaj o ciszę w znaczeniu braku hałasu. Raczej o ciszę mojego serca. Może się zdarzyć tak, że będąc na rekolekcjach w milczeniu w sercu zadzieje mi tak mocno i dużo, że Marszałkowska ( najbardziej ruchliwa ulica w stolicy. Niemal przysłowiowa) to przy tym będzie oaza spokoju i ciszy. Wiem, bo piszę z własnego doświadczenia. I dlatego tak bardzo sobie cenię możliwość rozmowy duchowej „na gorąco” w czasie rekolekcji. Albo już po powrocie z nich ze swoim kierownikiem duchowym, któremu mówię o tym, co mi się w sercu w czasie rekolekcji zadziało. Jedną z propozycji, która bardzo zwróciła moją uwagę jest propozycja dotycząca modlitwy ciszy. I wczoraj późnym wieczorem po wysłuchaniu aż zakrzyknęłam w duchu: jakie to jest bardzo moje. Jak bardzo to o czym jest tam mowa jest odpowiedzią na to czego szukam. Czasami mniej znaczy więcej. Lepiej wybrać jedną „rzecz”, ale niech ona skłoni mnie do poszukiwania tego, czego naprawdę potrzebuje moje serce, by lepiej, głębiej przeżyć ten adwent.

Only registered users can comment.

  1. Bardzo trafny artykuł. Ja mam takie motto od wielu lat „Radość z małych rzeczy to wielka rzecz!”. Uzupełnie teraz motto słowami z tytułu: „Czasami mniej znaczy więcej”. Dziękuję i życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

    1. Dziękuje za dobre słowo i zostawienie komentarza. Radości serca z Narodzenia Pańskiego. Zapraszam także na profil bloga na fb Milkapisze. Zapraszam częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.