recenzje książek

Cuda Eucharystyczne w Polsce.

17 sierpnia 2023

Cuda Eucharystyczne w Polsce Wydawnictwa M to pokazanie, że cuda Eucharystyczne dzieją się nie tylko w czasach nam współczesnych. To zwrócenie uwagi, że one się działy wieki temu.

To przede wszystkim przybliżenie Czytelnikowi tego jak wygląda cały proces potwierdzenia, że to jest przedmiotem badania naukowego, z punktu widzenia nauki jest niewytłomaczalne.

Jedno z  najważniejszych pytań, na jakie próbują znaleźć odpowiedz autorzy brzmi: dlaczego Pan Jezu postanawia w  tym konkretnym miejscu przypomnieć o Swojej rzeczywistej obecności w Najświętszym Sakramencie ? Pragnie umocnić wiarę kapłana, który sprawuje Mszę Świętą, a nie jest on do końca przekonany o prawdziwej obecności Jezusa zdolnego przemienić chleb w Swoje, Ciało,  zaś wino w Swoją, Krew.  Nasz Zbawiciel bardzo dba o to, aby Najświętszy Sakrament nie został sprofanowany. I chociaż opisana tego próba zdarzyła się przed wiekami to wciąż jest dla mnie niepojęta. I już sama nie wiem czy budzi we mnie bardziej przerażenie,że coś takiego jest w ogóle możliwe. Czy więcej jest we mnie obrzydzenia, że ktokolwiek może warzyć się podnieść rękę, aby znieważyć to, co najświętsze.  Pan Jezus pragnie także wyróżnić szczególnie miejsce, w którym kapłan zdecydował ukryć się Najświętszy Sakrament, żeby uchronić Go przed profanacją.

I to, co dla mnie niezwykle ważne spojrzenie na serce, ale jak można się domyśleć nie od strony biologicznej. Tej znacznie ważniejszej:” We współczesnej kulturze i symbolice serce jest jądrem istoty ludzkiej- centrum intymności człowieka a zarazem połączeniem ludzkiej cielesności z duchowością”s. 12. To również bardzo potrzebne przypomnienie znaczenia Krwi Pańskiej:”Patrząc od strony sakramentalnej, mającej na celu zbawienie człowieka, krew to środek ofiarowany przez Boga na oczyszczenie grzechów: Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ja dla was {tylko} na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie”(Kpł17, 11) s13.

Książka zwiera sporo świadectw. A wzbogacają ją fotografie miejsc, gdzie miały potwierdzone zostały cuda Eucharystyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.