recenzje książek

Nic piękniejszego od miłości Agata Przybyłek

9 czerwca 2023

Agata Przybyłek w swojej książce Nic piękniejszego od miłości łączy trójkę bohaterów: Emilię Pieczkowską, Oresta Borowskiego i Lenę Kowalską w dość nieoczywisty sposób. Każde z nich skrywa swoją tajemnice, która poznaje ta druga, wydawałoby się obca osoba. Ale czy rzeczywiście  przed kimś zupełnie obcym człowiek mógłby zdradzić swoją tajemnicę ?

Emilia poznaje Oresta, kiedy ten przyjeżdża do jej męża, Jerzego uregulować sprawy służbowe. Jednak to ludzki odruch, który każe mi ruszyć na pomoc, bitej przez ojca, Lenie połączy ich mocniej? Czy będą umieli pomóc wyrwać się Lenie z beznadziejnej sytuacji? I jaka będzie tego cena? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie, jak zawsze sięgając po książkę.

Autorka przedstawia dwa rożne światy na zasadzie  kontrastów, dzięki czemu czytelnikowi zdecydowanie nuda w czasie czytania, nie grozi.

Świat Emilii to luksusowe życie w pięknym domu. Jednak jest ona bardzo samotna,odskocznię znajduje w pracy, w czasie spotkań z przyjaciółką, Edytą i Orestem. Czuję się też zupełnie nie doceniana przez najbliższych: ” Całe życie poświęcała się dla nich i obdarzała ich swoją uwagą, a oni i tak nie wykazywali jej minimum zainteresowania.  Jakbym, była przezroczysta-uśwaidomiła sobie”.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Orest Borowski to były policjant, pochodzi z przemocowej rodziny. Po zwolnieniu z policji, znajduje pracę w żwirowni u Jerzego Pieczkowskiego.  Żyje prosto, zwyczajnie- ceni sobie ciszę i spokój okolicy. Emilii wyznaje powód zwolnienia z policji.

Lena Kowalska uczennica liceum mimo tragicznej sytuacji próbuje stworzyć namiastkę dzieciństwa młodszemu bratu, Olkowi. Prawdziwe wsparcie i pomoc znajduje u Marcela Malinowskiego- swojego chłopaka i jego rodziców i Oresta (za ratowanie Leny zapłaci najwyższą cenę), Emilii Pieczkowskiej, która będzie bezskutecznie próbowała zmobilizować do pracy kuratora rodziny, Kowalskich.

Czy Orestowi uda się wyrwać Lenę z tej dramatycznej sytuacji? Odpowiedz czytelnik znajdzie po lekturze książki, do czego zachęcam. Chociaż może niekoniecznie do poduszki ze względu na bardzo realistycznie opisane sceny przemocy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.