Bez kategorii

Serce na Kaszubach Daria Kaszubowska.

1 kwietnia 2023

Serce na Kaszubach Darii Kaszubowskiej to książka z serii Opowieści z wiary, która została wydana nakładem Wydawnictwa sPe. Co znajdziemy w tej książce? Rzeczywisty, realny aż do bólu opis dorastania ( tak, właśnie) Kamili i Brunona do wspólnego życia w małżeństwie. Odmienność charakterów pary głównych bohaterów odda tekst piosenki:” Są dwa światy i nas jest, dwoje”.

Bruno podejmuje niełatwą próbę życia w zgodzie z wyznawanymi przez siebie zasadami wiary, mówi wprost o swoim nawróceniu, którego doświadczył w czasie rekolekcji ignacjańskich. Dla Kamili podjecie, choćby próby przełożenia zasad dekalogu na codzienne życie jest czymś, co wydaje się dziwne, wręcz świętoszkowate. Napiszę wprost, że nie raz miałam ochotę najdelikatniej tak to ujmę zwymyślać, Kamilę od idiotek ( rozmowa z koleżankami, szacunek, jaki okazywał jej, Bruno, ona brała za przejaw troski). Natomiast widząc zmianę, jaka w niej zaszła pod wpływem Bruna i miłości do niego biłam brawo, dla Autorki. Daria Kaszubowska zrobiła coś jeszcze- pokazała,że po czasie nawrócenia, kiedy bardzo często odpalamy duchowe fajerwerki, wtedy paradoksalnie przychodzi najtrudniejszy czas.

Serce na Kaszubach

nakanapie

Kiedy Kamila dowiaduje się, że jej nienarodzona jeszcze córka w wyniku licznych wad może nie przeżyć albo może być przykuta do łóżka do końca swoich dni, decyduje się na krok, od którego nie ma już odwrotu. Jaką decyzję podejmie? Przyznam się, że w duchu wyrwało mi się:”Nie , rób tego. I co na to wszystko Bruno? Odsyłam do lektury książki.

Serce na Kaszubach bardzo dobrze pokazuje jak ważną role odgrywają świadectwa. I zupełnie przypadkowo spotkany człowiek jest bardzo często odpowiedzią na nasze wątpliwości. Jednak czy to spotkanie rzeczywiście było przypadkowe?

Daria Kaszubowska posiada rzadką umiejętność pokazywania wiary jako, coś naturalnego, stanowiącego taką oczywistość, jak oddychanie. Nie sili się przy tym na wielkie słowa, bo są one zbędne. Pokazuje za to, że da się na wszystko patrzeć przez pryzmat wiary- co wcale nie oznacza, że nie będzie się, wtedy stawiać pytań.

Serce na Kaszubach to zdecydowanie ten ten tytuł, na którego ciąg dalszy czeka się z duża ciekawością: co będzie dalej ? I czy będzie kolejna część ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.