inspracje

Pusta jak … stągiew

8 września 2020

Wypełnij to poczucie pustki, jak wypełniłeś na Twoje Słowo wodą stągwie w Kanie. Wodą, która zmieniła się w wino. Kiedy po ludzku proszę: działaj Ty, bo ja nie potrafię. Wtedy zaczynają się dziać wielkie rzeczy. Przynajmniej dla mnie. Kiedy czuje się pusta w środku niemal. jak stągwia? Kiedy odkładam to do, czego mnie ciągnie, bo na razie nie mam możliwości, żeby za tym iść. A, co to jest konkretnie? rekolekcje ignacjańskie.

Stągiew, Grecja, Kreta, Knossos

zdjęcie pochodzi ze strony: https://pixabay.com/pl/ (dostęp 08.09.2020.)


Z  niedzielnego  kazania: „Serial nie da Pani zbawienna spotkanie z Jezusem tak. Spotkanie z drugim człowiek może Pani bardzo pomóc”.

Często sama słyszałam: Co taki młody zaraz po seminarium Ksiądz może wiedzieć. I zawsze uważałam i tak jest nadal wie. Problem nie leży wieku Księdza tylko w tym, czy umiem otworzyć się na krytykę. I ją przyjąć.

A do tego trzeba pokory. Nie chodzi tutaj o niskie poczucie własnej wartości, ale o staniecie w prawdzie. Nawet, jeśli ona często nie jest łatwa. Zawsze mogę poprosić o pomoc w jej zobaczeniu. Gdzie widać ją najwyraźniej? W sakramencie spowiedzi, jak w soczewce skupia się wszystko  wyraźnie z czym po ludzku sobie nie radzę. To jest przestrzeń, gdzie odsłaniam wszystkie bolące miejsca. Jednocześnie prosząc o ich uleczenie. Przecież On może wszystko.    

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.