recenzje książek

Sztuka sięgania gwiazd Chiara Parenti

4 września 2020

” A wiesz, w jaki sposób przezwycięża się strach? Robiąc właśnie to, czego się boisz! s371.

Rozpaczliwy haust powietrza, Sole traci grunt pod nogami i … leci. Skok ze spadochronem to pierwsza pozycja na jej liście.
Delikatna i wrażliwsza od innych Sole unika w życiu wszystkich niebezpieczeństw. Tak bardzo boi lecieć samolotem, że nie przyjmuje zaproszenia do Paryża od swojej jedynej przyjaciółki, Stelli. Niepodziewania Stella ginie w dramatycznych okolicznościach, a Sole ze łzami w oczach czyta jej ostanią wiadomość: „Musisz wybiec życiu na przeciw! Zdziwisz się, co jesteś w stanie zrobić ! Żyj dopóki jesteś żywa!”
Czuje, że musi spróbować żyć tak jak Stella- z uśmiechem na ustach i otwartym sercem. (…)

Opowieść o tym, co trudne, bo znajdziemy tu emocje związane z odejściem najlepszej przyjaciółki. Ale także sposób na radzenie sobie z bólem jeśli jakikolwiek istnieje. Sole postanawia, że mimo lęku przed skokiem ze spadochronem spróbuje i zrobi to. I chociaż z przerażenia ma ochotę się wycofać, skacze. To staje się początkiem stworzenia listy lęków, które postanawia pokonać. A także całego projektu sztuka sięgania gwiazd.

Sztuka sięgania gwiazd

zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.swiatksiazki.pl (dostęp 04.09.2020)


Za każdym kolejnym pokonanym lękiem staje się coraz bardziej silniejsza, ma więcej odwagi. Także do tego, żeby zmierzyć się z lękami swojej mamy. powiedzieć jej po, co cały projekt sztuka sięgania gwiazd.

Ważną osobą staje się dla niej Samuele, który mimo trudności postanawia iść za marzeniem. Jest jej przewodnikiem. Pokazuje, że mimo lęków najbliższych, Sole ma prawo jechać do Paryża i powinna to zrobić dla siebie.

Zmiana, jaką przechodzi pozwala jej zobaczyć, że tak naprawdę była zakochana nie w Massimo, bracie Steli, ale w swoim wyobrażeniu o nim.


Książka nie jest łatwa, ale warto ją przeczytać. Próba zmierzenia się z tym, co trudne, ale także jest częścią życia. Co trzeba przeżyć bez znieczulenia. To także pokazanie, że w każdym z nas jest wielka siła. Bardzo polecam :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.