Karolina Wiczyńska recenzje książek

W kolorze wrzosu Karolina Wilczyńska

10 czerwca 2020

 

Danuta, Norbert, Julia i Kaja wszyscy mają swoje większe lub mniejsze problemy. Pomimo nich zauważają, gdy u jednego z Muszkieterów zaczyna się dziać, coś nie dobrego. Wspierają czasem pochłonięci swoim sprawami, jak Norbert. Który radzi Julii, aby o swoich wątpliwościach, co do wyboru studiów porozmawiała z tatą. Zapominając przy tym zupełnie, że ona nie ma z nim najlepszych relacji.

zdjęcie pochodzi ze strony: https://lubimyczytac.pl (dostęp 10,06.2020)

 

Kaja, jako terapeutka robi to najlepiej, bo nie udziela cudownych, złotych rad, czy gotowych przepisów na życie. Za to daje krótki, ale jak ważny sygnał: jeśli potrzebujesz to jestem. To taki anioł bez skrzydeł, pomaga, chociaż sama ma swoje kłopoty. W myśl przysłowia, że szewc bez butów chodzi.

Julia, i Norbert mimo przeciwności postanawiają zawalczyć o swoje marzenia. O to, co mi w duszy gra. Nawet, jeśli ma to być wbrew oczekiwaniom innych.

Danuta perfekcjonistka z trudem akceptuje zmiany, jakie zachodzą w życiu jej nastoletniego syna. Przy tym nie ukrywa, że jest perfekcjonistką, która lubi mieć nad wszystkim kontrolę. A ,gdy ją traci czuje się niepewnie. Bardzo dba o to, aby być postrzegana, jako dobra adwokat, a nie zdradzona żona. Uważa, że odsłonięcie się przed kimś, zwierzenie ze swoich problemów to oznaka słabości. A tego nie chce pokazać.

Norbert jest tak pochłonięty problemami z nowo otwartym biznesem, że nawet nie wie o tym, iż jego brat podjął prace. Nadal uważa go za rozwydrzonego nastolatka. A to właśnie Dominik przychodzi mu z pomocą, gdy przez złamanie ręki jego marzenia mogą legnąć w gruzach. Jednak mimo wszystko postanawia zawalczyć o utrzymanie swojej firmy.

Bohaterowie o wydarzeniach opowiadają w formie rozmowy z odnoszę takie wrażenie tajemniczym przyjacielem albo terapeutą. Chcecie wiedzieć więcej sięgnijcie po książkę. :);)

Który z bohaterów jest mi najbliższy ? Chyba jest we mnie połączenie perfekcjonizmu Danuty i czasami niezdecydowania Julii. A może raczej tego, że czasami bardzo różne rzeczy mnie interesowały? I nie wiedziałam na, co się zdecydować? Kto mnie zna ten wie :):)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.