Bez kategorii

Pan przemawia w ciszy.

17 czerwca 2020

Pan przemawia w ciszy. Tylko bardzo często robię wszystko, żeby ją zakłócić. A tego, co może mi w tym skutecznie „pomóc” jest dużo. Dlaczego to robię ? Bardzo często nie jestem gotowa na to, co mogę w odpowiedzi usłyszeć. Usłyszeć to jedno, być gotową, aby za tym iść to zupełnie inna sprawa. Do tego potrzeba ogromnej odwagi. Czy mi jej starczy? Nie wiem dopóki się empirycznie nie przekonam.

A zaskakiwana byłam już nie raz. Takim zaskoczeniem była propozycja, żeby zostać animatorką kandydatów osób przygotowujących się do bierzmowania.

Zachód Słońca, Pokój, Samotność, Spokój

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://pixabay.com/pl (dostęp 17.06.2020).

Kto mnie zna, ten wie, ile się mierzyłam z podjęciem decyzji. Ponieważ uważam, że należy pytać o radę osoby bardziej doświadczone ode mnie. Poprosiłam o nią mojego stałego spowiednika. Na moje pytanie: dlaczego właśnie ja ? Padła odpowiedz: a dlaczego  nie? Może to jest właśnie to do, czego Jezusa wzywa? Jeśli  tego nie czuje? Nie widzę się w tym? Albo koncentruje się na tym, co może pójść nie tak. I jedyne, co widzę w tym momencie to niemal nie kończąca się lista tych, którzy będą w tym lepsi ode mnie? Tak długa, jak zwój papirusu 😉 Dlaczego aż tak? Bo górę wziął nade mną perfekcjonizm albo wymagania, które postawiłam sobie sama.

Pewnie dzisiaj umiałabym sobie odpuścić, ale czy na sto procent? Tego też do końca nie wiem :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.