recenzje książek

Ostatnia nadzieja Marzena Rogalska

21 maja 2022

Karla Linde w tej części sagi Marzeny Rogalskiej przede wszystkim dzieli losy bombardowanego Londynu, chcąc być przydatna rozpoczyna kurs pielęgniarstwa, po którym rozpoczyna pracę w  szpitalu, gdzie styka się ze śmiercią, bólem i cierpieniem. Wojna obok najbliższych zabiera jej też jedyną prawdziwą przyjaciółkę- Kathy, ale daje jej też coś  bezcennego- uświadomienie, a może raczej  dopuszczenie do siebie, że chociaż Janek Doniemirski był jej pierwszą miłością to w głębi serca kochała Petera.  Przyjmuje jego oświadczyny, oczekuje na narodziny dziecka nieustając w wysiłkach, aby odnaleźć Emila. Jednak jej szczecie nie trwa długo, Peter ginie chcąc ją ratować w czasie wybuchu. Sama Karla zostaje uznana za zmarłą, traci dziecko, jednak dzięki opiece rodziców Petera dochodzi do siebie.

Ostatnia nadzieja okładka książki

zdjęcie nakanapie,com

Postanawia skontaktować się Beringiem, aby przyspieszyć poszukiwania swojego taty. I tutaj zaczyna się długa, pełna niebezpieczeństw podróż. Czy Karla odnajdzie Emila i dowie się, jakie były jego powojenne losy? Tego, jak zawsze Czytelnik dowie się sięgając po  książkę.

„Jesteś wykuta ze spiżu”

Tym razem Marzena Rogalska zabiera Czytelników śladami Karali i Emila ukazując kontrasty w społeczeństwie Omanu, ale przede wszystkim szacunek do miejscowej kultury, religii i tradycji. Mieszkańcy nie zapomną o dobru, jakie wyświadczył mi el Doktor. Karla zostaje korespondentką w Norymberdze, na gorąco z bliska śledzi przebieg procesów. Nie jest w stanie słuchać o okrucieństwie, jakie spotkało jej rodaków, nie rozumie też wyroku.

Karla postanawia zamknąć brytyjski rozdział swojego życia i wraca do Polski. Co ją czeka ? Zapraszam do lektury.

Marzena Rogalska to jedna z tych Autorek, której książki się nie czyta,a pochłania. Jak zawsze maluje słowem przed czytelnikami cała paletę emocji,a w tej części ich nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.