inspracje

Nie szukaj daleko.

6 maja 2022

 


Od dawna szczególnie bliska mojemu sercu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zależnie od tego, jak górnolotnie to, dla niekorzystnych zabrzmi, ale ale tak czuję. Wcześniej zdarzało mi się zastanawiać, dlaczego ?

Od dłuższego już czasu jest we mnie jakiś rodzaj cichego, ale jednak zaufania: ok, jeśli chcesz, żebym trwała to, sprzeciwiać się nie będę. Ty wiesz lepiej. Dlatego, bardzo mocno chodziły za mną rekolekcje w milczeniu i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Oczywiście pierwsze, co zrobiłam to zapytałam wujka Google w tym temacie. Gdzie takie rekolekcje? Pierwsze, co mi się pojawiło : Niepokalanów- Lasek. Przypadek bardzo mocno kierowany z Góry.

Chociaż dotąd nie pisałam o tym tutaj to jestem Rycerska Niepokalanej. I chociaż trudno mi się do tego przyznać to chyba więcej w tym jakiejś rutyny, przyzwyczajenia, niż relacji z Maryją. Nie bez znaczenia jest siedzący mi mocno w sercu głos: gdzie mnie do Niej? Cóż bardzo daleko. I pewnie to Jej wyidealizowanie sprawia, że stała się mi bardzo daleka.

I dlatego pomyślałam, że to jest Jej sposób, żeby wrócić w doborze znane mi miejsce. I to w takim bardzo moim kawałku, bo adoracja Najświętszego Sakramentu i w milczeniu, które bardzo sobie cenię. I dlatego wiedząc, że mam pod przysłowiowym nosem to, co jest  dla mnie ważne postanowiłam za tym iść. 

Chociaż przez covid na rekolekcje przyszło mi długo czekać, a łatwe to dla mnie nie było. Bo bardzo mocno to pragnienie siedziało w moim ❤. Ponieważ następny dzień to pierwszy piątek miesiąca, więc poszłam do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu, chociaż na chwilę.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „INSPIRACJA Jeśli Pan Bóg każe ci na COÅ czekać, przygotuj się na to, że będziesz musiał przyjąć więcej, niż to, O Co Go prosiłeś. BOżY PUNKT WIDZENIA”

https://www.facebook.com/BozyPunktWidzenia dostęp 06.05.2022.

I kiedy tak  zwyczajnie, po ludzku poszłam na pogaduszki z Jezusem Eucharystycznym, mówiąc najprościej: Wiesz, że  odwołane rekolekcje bolą, zamień to w modlitwę za franciszkanów, którzy przechodzą covid, aby obyło się bez komplikacji.

A moja radość, kiedy w skrzynce mailowej pojawiła się informacja, że są nowe terminy rekolekcji była wielka. 

Jedną z lepszy decyzji była ta , żeby wrócić do Niepokalanowa-  Lasku po dłuższej przerwie. I czasem warto nie szukać daleko, kiedy to, na co się czekało długo  jest pod przysłownym nosem,  na wyciągnięcie ręki.  

I to, czego się wciąż uczę, że nie ma, co się za długo zastanawiać. Tylko, jeśli do czegoś ciągnie to warto za tym iść.  Nawet, jeśli mam wątpliwości.  A może właśnie pomimo tego, że one są ? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.