recenzje książek

Obca kobieta Magdalena Majcher

11 grudnia 2021

Obca kobieta Magdaleny Majcher to książka nietuzinkowa, bo wychodząca poza etykietkę, jaką zwykle przyczepiano  do tak zwanej literatury kobiecej.  Z resztą nie słusznie uważając ją za gorszy rodzaj literatury. a jest sposobem  na zajecie czasu dla gospodyń domowych z lubością czytających opisy romansów. których osobiście nie znoszę i z reguły unikam.

Ale do rzeczy, czyli o czym konkretnie jest Obca kobieta? To znakomite, wręcz mistrzowskie pokazanie budowania więzi wyjątkowej miedzy główną bohaterką, Weroniką, a córką jej partnera, Oliwią. Dlaczego napisałam,że niezwyklej więzi ? Ponieważ Oliwia, Weronikę uważa i traktuję ,jak swoją mamę, chociaż ta wcale nią nie jest w sensie biologicznym, ani nawet prawnym. I mimo tego, że Weronika zdaje sobie sprawę, jak trudna walka ją czeka o to, żeby mieć możliwość kontaktów z Oliwią nie rezygnuje z niej. Ale nie dlatego,żeby pokazać byłemu parterowi, Hubertowi, kto ma racje. Ani też z kim, Oliwia ma silniejszą relacje.

Motywem i tym, na czym głównej  bohaterce najbardziej zależy jest dobro dziewczynki. Która jest gotowa na ucieczkę z lekcji, po to aby spotkać się z Weroniką. Z którą tata, Oliwi  po poznaniu nowej partnerki zabrania dziewczynce kontaktów.

Obca kobieta

Zdjęcie pochodzi ze strony : https://nakanapie.pl/ (dostęp 12. 11. 2021.)

Ale, żeby nie było tylko cukierkowo i za słodko, Weronika przez większą cześć książki skrywa tajemnice. Którą nie wiem, czy z zemsty, czy z zazdrości o wieź, jaka jest miedzy, Weroniką a Oliwią, postanawia ujawnić, Hubert w sporze sądowym o dziecko. Jaką tajemnice skrywa główna bohaterka?  Dowiecie się sami sięgając po książkę.

Co dla mnie ważne to postawa rodziców Huberta, którzy widząc, jak Oliwia wprost ubóstwia, Weronikę  jest przy niej bezpieczna i szczekliwa, stają po stronie głównej bohaterki. Nawet, wtedy, gdy Weronika obawia się, że to, co zrobiła w przeszłości skreśli ją w ich oczach.

Książkę zdecydowanie warto przeczytać. I to bardzo warto.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.