inspracje

Łatwej ocenić niż docenić ?

26 listopada 2021


Człowieka łatwiej ocenić niż docenić. I jest w tyn stwierdzeniu sporo prawdy, bo ocenianie przychodzi łatwiej.
Ten, czy inny człowiek nie pasuje do mojej wizji świata, ma inne poglądy i wyznaję zupełnie rożne od moich wartości. I co z tego? Mogę się z kimś nie zgadzać, ale to nie znaczy,że wolno, kogoś nie szanować.
Ile razy usłyszałam, że taka, czy inna osoba to nie jest dla mnie towarzystwo? Wystarczająco dużo, żeby odpowiedzieć, że nie jestem od tego aby spełniać cudze oczekiwania. 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Łatwo jest kogoś ocenić... A czemu tak trudno docenić...”

grafika pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/groups/821905344597396/permalink/4431255830328978/ (dostęp 26.11.2021) 

Docenić to uznać,że drugi człowiek dał mi, coś ważnego, cennego. Na różnych poziomach: od ciekawego wpisu na bloga, przez polecenie dobrej książki, przesłanie linku do dobrego artykułu, zwykle dzień dobry, ale też najprostsze dziękuję za dobre kazanie, spowiedź z otwartym sercem, nie wyczerpane pokłady cierpliwości. Trudne, ale czy to znaczy,że nie warto podjąć wysiłku? Warto, zawsze warto. Może, ktoś dzięki prostym życzeniom dobrego dnia, spokojnego dyżuru będzie miał go chociaż trochę łatwiejszym ? Spróbujesz ? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.