inspracje

Dziecko i książka ?

7 lipca 2020

Jaki znaleźć sposób, żeby dziecko zainteresować czytaniem i książką? Czy jest to możliwe? Jest, chociaż nie jest łatwo. Bo jest to kolejne pokolenie obrazkowe, które niemal urodziło się z myszką od komputera w jedynym, a samrtfonem w drugim ręku. Co nie znaczy, że gorsze od mojego. Które potrzebnych informacji szukało w słownikach, czy encyklopedii PWN. Która jest jeszcze w domu. Po prostu jest inne.

Czy wystarczy dzisiaj, żeby dziecko widziało rodziców, czy dziadków z książką ? To chyba jest za mało. Wizyta w bibliotece :):). W moim przypadku była skuteczna i to bardzo. Dzisiaj biblioteka to nie tylko wypożyczania książek, ale przede wszystkim różnego rodzaju spotkania z autorami książek dla dzieci, gry i zabawy związane z tematem konkretnej książki.

Park, Ogród, Dzieci, Chłopcy, Czytajązdjęcie pochodzi ze strony: https://pixabay.com/pl/ (dostęp 07.07.2020).

Ale chyba najważniejsze, jak zawsze to trafić na osobę z pasją do tego, co się robi.

Mnie się udało :):) Co prawda dość późno, bo w gimnazjum. Ale za to trafiłam na Mistrzynię :):).

Na pewno nic na siłę.

Chyba warto zacząć od swoich ulubionych bajek i wierszy z dzieciństwa. Brzechwa jest dla mnie bezkonkurencyjny:). Pomijając przy tym braci Grimm ze względu na makabryzmy. A Wy, jakie macie propozycje?

Małgosia Wachowiak dziękuje za inspiracje do wpisu :):).

Only registered users can comment.

    1. Zagradzam się 🙂 Także tych trudnych, a może zawłaszcza o nich :). Dziękuje za komentarz i cenną uwagę:) A mogłabym prosić o konkretne tytuły?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.