recenzje książek

Gorzki smak marzeń Aneta Krasińska.

12 kwietnia 2022

Gorzki smak marzeń Anety Krasińskiej to książka o tym, jak w jednej chwili mogą legnąć w gruzach plany i marzenia. Jak jedno zdanie wywraca wszystko do góry nogami. Tak, jak w życiu, Laury Kosińskiej. Nie może jeszcze do końca uwierzyć w to, że Igor- miłość jej życia poprosił ją o rękę, chociaż ma na to dowód w postaci pierścionka na palcu. Kolejny dzień przynosi zupełnie, różne od wcześniejszych emocje. bo dowiaduje się, że Igor ratując turystów znajdujących się pod lawiną, sam jest w ciężkim stanie. I chociaż po ludzku jest to zdarzenie z kategorii cudów, Laura do końca wierzy, że narzeczonemu uda się z tego wyjść. Niestety, Igor umiera, a Laura traci grunt pod nogami, nie może uwierzyć, ani w to, co się stało, ani w decyzje narzeczonego o oddaniu po jego śmierci, narządów do przeszczepu.

Gorzki smak marzeń

zdjęcie ze strony nakapanie.pl

Głowna bohaterka spada w przepaść od ataków paniki, które dopadają ja w rożnych momentach i kończą się przyjazdem pogotowania i pobytem w szpitalu. Aż po punkt krytyczny- sięgnięcie po alkohol, jako środek znieczulający, pozwalający zapomnieć. Laura mimo pomocy i troski ze strony przyjaciół, jak osoba uzależniona nie widzi, że ma problem z alkoholem.

Wszystko się zmienia wraz z pojawieniem się w jej życiu Nicole, która twierdzi, że jest córką Igora. Laura w przeciwieństwie do Eulalii Harpińskiej – matki, Igora wierzy, że dziewczyna mówi prawdę. To do Laury, Nicole dzwoni z Wielkiej Brytami z prośbą o ratunek, bo już dłużej nie da rady wytrzymać. Ten jeden rozpaczliwy telefon powoduje, że Laura rzuca wszystko i decyduje się sprawdzić, o co chodziło dziewczynie.

Czytelnik może pomyśleć, że to szaleństwo, nic z tych rzeczy. Na miejscu okaże się,że przeczucie, co do ojczyma, Nicole, jakie miała Laura okaże się, słuszne. A niewinny upadek z klifu jest cichym wołaniem o ratunek. Jaką tajemnic skrywa dziewczyna dowiedzcie się na kartach książki Dla Nicole i ratowania jej życia, Laura jest gotowa na wszystko, także na ukrywanie dziewczyny, łamanie prawa, aby tylko nie musiała ona przechodzić ponownie przez koszmar zgotowany przez ojczyma. Na szczęście w całej tej niesamowicie skomplikowanej sytuacji, Laura może liczyć na swoich nie ocenionych przyjaciół, Milenę i Jacka, którzy są gotowi pomóc na wszelki możliwy sposób. Obok przyjaciół, Laura może również liczyć na policjanta, Marka, który ozywając swoich kontaktów pomaga w rozwiązaniu zagadki, jaką kryją opiekunowie, Nicole. Dzięki wsparciu przyjaciół, nie zastąpionej Marii i Marka, Laura decyduje się podjecie dwóch ważnych decyzji, które zmienią jej życie, ale o tym dowiedzie się sięgając po książkę.

Książka zdecydowanie na duże 5+. Zdarzenia, obrazy namalowane piórem, Autorki są tak rzeczywiste, że czytając książkę mamy wrażenie, że jesteśmy w ich środku,z pozycji obserwatora, przyglądającemu się z boku bardzo uważanie bez oceny, czy chyba, co jeszcze gorsze osądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.