Kawiarenka za Rogiem

„Uczennica-powieść dla kobiet szukających inspiracji” Małgorzaty Szafrańskiej

17 maja 2021


„Uczennica-powieść dla kobiet szukających inspiracji” Małgorzaty Szafrańskiej to druga część cyklu po „Mistrzyni” o tym, jak kobiety potrafią nawzajem siebie inspirować. W tej części głównym motywem jest przemiana, jaka dokonuje się w Letycji za sprawą jej mentorki, dobrego ducha, kobiety, która dodaje jej skrzydeł.
Na początku Leti jest nie pewna siebie, nie wierzy,że może pasować do firmy, do której dostała skierowana z Urzędu Pracy. I już na rozmowie kwalifikacyjnej przezywa szok. I to duży. Bo kto z nas słyszał, wtedy pytanie: co chcesz robić w życiu ? Ta rozmowa i wszystkie kolejne są początkiem zmian w jej życiu. Krok po kroku zaczyna wierzyć,że mimo swoich ograniczeń ma jakiś talent, dar, zdolności. I mało tego,że mogą sprawiać jej niemal dziecięcą frajdę to może on stać się jej sposobem na życie. Zbyt piękne,żeby było prawdziwe? Banał? Niekoniecznie!
Tak, jak w pierwszej części i tutaj główna bohaterka przeżywa życiowy dramat. Ale mimo to dzięki temu, czego nauczyła ją mentorka umie się podnieść. 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Uczennica Napisała Małgorzata Szafrańska”

I mimo przeszkód, trudności realizuje swoje marzenie. Ale przedtem pokonuje swoje kompleksy. Zarówno te związane ze swoim wyglądem. Która z nas z ręką na sercu może powiedzieć,ze ich niema? „Bo nawet na dwóch chudych nogach,z wielkimi cyckami i gładką buźką nie poczujesz się piękna i kochana, jeśli nie robisz porządku w głowie i w sercu” s,153 Mocne? Dla mnie nie! Ile z nas dąży do perfekcji, która jest mitem? Tu mamy za dużo tam, za mało. 


Z czego zrezygnowałyśmy w życiu bojąc się oceny innych:”Czyli bałaś się porażki. Bo tak to już jest, prawda? Jak coś robisz, to czekasz na ocenę. Albo zdarz albo nie. I własnie dlatego, że tak bardzo boisz się porażki rezygnujesz.. Boisz się oceny innych, boisz się krytyki. Nie robiąc nic, nie odsłaniasz się. Możesz dalej siedzieć za swoim murem. Nikt nie może Cię skrytykować, wystawić oceny. Bo sama robisz to za nich” s. 21.

Ta książka jest przede wszystkim o tym, jak bardzo każda z nas potrzebuje Mistrzyni, Tej, która doda skrzydeł, podniesie je,kiedy zaczną opadać. Będzie zawsze trzymać kciuki, Ale też o sile, odwadze, jaka jest w każdej z nas.
Książkę przeczytajcie.Koniecznie ! Bo jest to tytuł bardzo potrzebny. Czekam na trzecią cześć ;):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.